Mida me teeme?

Äriplaanid

Äriplaani kirjutamine

Äriplaanid

Äriplaani alusel on võimalik oma alustavale ettevõttele saada toetust erinevatest allikatest. Loomulikult on oluline hea idee, mille pealt edasi minna, kuid ainult ideega kahjuks ka kaugele ei jõua.

Hea idee on muidugi kõige alus ja soovitame enda jaoks see ilusti läbi mõelda. Mida selgema visiooniga meie juurde tulete, seda lihtsamalt sujub koostöö ja kiiremini asjad aetud saame. Samas, kui ikka tunnete et abi oleks tarvis ka idee viimistlemisega, siis oleme ka selles osas alati teie jaoks olemas.

Äriplaani koostamise tegevusplaan

1.
Konsultatsioon

Broneerige meie juurde 30-minutiline tasuta konsultatsioon, kus tutvume ja leiame üles Teie eelise konkurentide ees. Broneeri siit!

2.
Täida vorm

Pärast vestlust saadame äriplaani vormi põhjal ankeedi koos täitmise juhistega. Igas äriplaanis on kõige tähtsam teada põhjalikult kirjutaja tausta ja senist kogemust. Lisaks on oluline saata taotleja CV.

3.
Hinnapakkumine ja kirjutamise alustamine

Kui ankeet ja CV on edastatud, siis koostame esialgse hinnapakkumise ning ajakava. Juhul, kui hinnapakkumine sobib, siis edastatakse 50% ettemaksuarve. Pärast arve tasumist alustatakse äriplaani kirjutamist, mis võtab tavaliselt aega kuni 2 nädalat.

4.
Äriplaan valmis

Orienteeruvalt 2 nädalat pärast vahevestlust saadetakse valmis äriplaan koos finantsprognooside ja hinnapakkumistega kliendile. Koos valmis tööga saadetakse ka teise osamakse arve.

5.
Täiendav kontroll

Enne rahastajale taotluse esitamist soovitame kindlasti saata äriplaan oma maakonna arenduskeskusse nõustamisse: www.arenduskeskused.ee

ÄRIPLAANI KIRJUTAMINE

Mõni äriidee sobitub paremini ühte ja teine teise meetmesse. Lisaks on iga meetme puhul omad tingimused, kriteeriumid ja reeglid. Kõigi meetmetega kursis olemiseks peab pidevalt näppu pulsil hoida, sest osa neist on ajakriitilised ning osad lihtsalt ajas muutuvad.

Selles kõiges orienteeruda ei ole lihtne. Meie abiga leiad oma ideele ideaalse koha teostuseks ja koostame veekindla plaani esitamiseks. Loomulikult ei saa ühegi plaaniga kaasa anda 100 protsendilist garantiid rahastuse saamise osas, küll aga garanteerime plaani tagasilükkamise korral konsultatsiooni, kus proovime leida teile teisi lahendusi sama äriplaani kasutamiseks toimetatud kujul teistesse sobivatesse meetmetesse.

ÄRIPLAANI TÄIENDAMINE

Äriplaani täiendamist võib vaja minna erinevatel põhjustel. Alati ei saa olla 100 protsenti kindel, et rahastuse kindlustamine õnnestub. Mõnel juhul lubataksegi siis meetme poolt, et plaani esitaja võib teha täiendusi, parandusi ning muudatusi. Seda tuleb tegelikult ette suhteliselt tihti ja pärast täiendusi saadakse kenasti ka rahastus.

Mõnel juhul ei ole rahastuse saamine loodetud meetmest siiski võimalik ja otsida tuleb alternatiivseid lahendusi. Kuigi nõudmised võivad olla sarnased, et saa kunagi ühtegi plaani teise meetmesse esitada absoluutselt samal kujul. Ikka tuleb midagi muuta, lisada ja vähemaks võtta.

Vahel juhtub ka, et plaan on peaaegu valmis, kuid jääb mingil põhjusel sahtlisse. Siis annabki mõni aeg hiljem see täiendamisega uuele elule tuua ja siiski rahastus saada. Kõigi nende ja igasuguste muude variantide puhul anname endast parima, et teile abiks olla!

Soovid meiega koostööd teha?

Võta ühendust ->