Kredexi stardilaenu taotlemine

Kredex stardilaenu head ja vead

Tihti aitame ettevõtteid KredEx stardilaenu taotlemisel. Tänasest postitusest saad teada, kas ka sinul võiks sellest laenust kasu olla. Ja kui lõpetad lugemise ja mõtled, et tegelikult võiks ju küll proovida, siis kirjuta ja teeme ära!

Kui asi lühidalt kokku võtta, siis KredExi stardilaen on mõeldud kuni kolm aastat tegutsenud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtjatele oma ettevõtte investeeringute ja/või käibevahendite rahastamiseks. Sellega ei ole lubatud refinantseerida teisi kohustusi, samuti mitte sild-finantseerida toetusi ega soetada sõidukeid ja liikurmasinaid.

Mis on siis nimetatud toote eelised teiste sarnaste ees? Esiteks, erinevalt tavapärasest pangalaenust nõutakse stardilaenu puhul ettevõtjalt vähem tagatisi ja teiseks piisab üldjuhul laenu tagatiseks laenusaaja füüsilisest isikust omanike isiklikust käendusest. Kolmandaks, laenu sihtotstarbelisel kasutamisel on käendaja isiklikuks vastutuseks kuni 25% laenusummast.

Teenus sobib su ettevõttele, kui oled jätkusuutlik ja maksejõuline ning su äriplaan on teostatav ning kuni 250 töötajaga äriühingule, mille aastakäive on kuni 50 mln eurot või bilansimaht kuni 43 mln eurot ning pangale laenutaotluse esitamise hetkeks ei ole äriühingu registreerimisest äriregistris möödas üle kolme aasta.

Oled alustav ettevõte?

Ettevõtja omanikeringis peavad olema ainult füüsilised isikud ja/või äriühingud ning omakapital peab vastama äriseadustiku nõuetele. Oluline on, et ettevõtja omanikul, juhatuse ja/või nõukogu liikmel puuduvad tähtaega ületanud ajatamata võlad ning ei ole kehtivat karistust varavastase ega majandusalase süüteo eest.

Laenu antakse kuni 100 000 eurot, millest kuni 50 000 eurot võib kasutada käibevahenditeks ning intressimääraks kuni 7% + 6 kuu Euribor laenujäägilt, sh KredExile 4% + 6 kuu Euribor. Lepingu sõlmimise tasu on kuni 1,5% laenusummast, sh KredExile 0,5% ja lepingu muutmise tasu on kuni 1,2% laenujäägilt.

Laenutähtaeg on kuni 60 kuud, seal hulgas maksepuhkus kuni 12 kuud. Tagastamine amortiseeruva graafiku alusel igakuiste maksetega. Laenuperioodi lõpuks peab laenujääk olema null.

Kui kõik see tundub sinu plaanidega sobivat, siis võta ühendust, arutame!

Kui soovid kõigepealt ise veel täpsemalt lugeda, siis vaata aadressile https://kredex.ee/et/teenused/ettevotte/stardilaen.

 

About The Author